Sponsorlu Bağlantılar

webssearches.com yönlendirme sayfası nasıl kaldırılır?

795 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motoru olan  webssearches.com sitesini AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bilgi vermek istiyorum. Bu sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar o an itibari ile tarayıcılarımızın yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Bilgisayarlarımızı zamanla yavaşlamasına sebep olurlar. Bu sahte arama motorlarını iki yöntem ile kaldıracağız.

1- yöntem ; program kurmadan kaldırma ;

Daha önceden hazırladığım aramasayfam için olan video aynen  webssearches içinde uyarlayabiliriz aramasayfam yerinde  webssearches yazarak işlemini uygulayabilirsiniz metot aynıdır.

 

2-yöntem ; program kurarak kaldırma ;

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı indirip kuracağız.

adwcleaner scanner virus

 

 

Bilgisayarımıza adwcleaner programı kurduk dan sonra diğer çalışan tüm programları kapatarak bu program ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra webssearches.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek Cleaner butonu ile siliyoruz.   Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarda yüklü internet tarayıcıların özellikler bölümüne teker teker girerek Özellikler bölümüne giriyoruz.

removal search.starnow

Yukarıda resimde görünen uzantı gibi tarayıcının hedef uzantı kısımdaki http://www.webssearches.com uzantısını siliyoruz.. Bunu tüm tarayıcılara uyguluyoruz.

Daha sonra bilgisayarımızın tarayıcıların Ana Sayfa ayarı webssearches.com ayarlı ise bunu google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın