Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] tr-googel.com Sayfasını Nasıl Kaldırılır?

689 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız ilk önce bununla ilgi biraz açıklamada bulunmak istiyorum. Bilgisayarımıza indirdiğimiz Ücretsiz programlardan yada Demo programlardan bulaşan  bu yönlendirmeli sayfalar zamanla bilgisayarımızı yavaşlatabilirler.

Bu Yönlendirme sayfasını program kurarak ve programsız kaldırmayı göstereceğiz. ilk önce dediğimiz gibi AdwCleaner Bilgisayarımıza “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” ip kuruyoruz. Bu programı kurduk dan sonra çalışan tüm programları kapatarak Adwcleaner programını çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

Scan Yazan buton ile bilgisayarımızı taratıyoruz.  tr-googel.com ile başlayan bütün girdileri işaretliyoruz.

adwcleaner scanner

Bu girdileri işaretledik den sonra Clean Butonu ile girdilerimizi siliyoruz. Bu girdileri sildik den sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden başlattık dan sonra Masa üstünde bulunan Yandex-mozilla-chrome-explorer kısayollarının tek tek Özellikler bölümüne giriyoruz ve “http://www. tr-googel.com”  uzantısını siliyoruz.

tr googel com sayfasını kaldırma

Resimdeki görüldüğü gibi “tr.googel.com url’sini kaldırıyoruz. Bu işleri yaptık dan sonra Tarayıcılarımızın Ana Sayfalarını istediğimiz bir sayfaya Ayarlıyoruz.

Programsız kaldırma ;

Bu Sayfası program kurmadan kaldırmak için aramasayfam com için hazırladığım video izleyerek aynen bu sayfa içinde uygulayabilirsiniz metot aynıdır.

tr-googel.com kaldırma, tr-googel.com yönlendirme sayfası yukarıda bu şekilde kaldırılmaktadır, bununla ile ilgili sorun yaşıyorsanız yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın