Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] torcho.com arama motoru nasıl silinir?

332 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlarımızın Tarayıcılarını Etkileyen Bu sahte arama motoru Torcho.com AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu konuda kısada olsa biraz bilgi vermek istiyorum.

Bu sahte Arama motoru Torcho.com bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak Tarayıcımızı etkiler. Böylelikler her tarayıcı açtığınızda sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Şimdi Bu sahte arama motorunu Torcho.com nasıl kaldırabiliriz. ? Bunun için iki yol izleyeceğiz.

 

1-Adım :

Daha önceden hazırladığım aramasayfam için video izleyerek aynen Torcho.com içinde uygulaya biliriz. Metod aynıdır.

 

 

2-ADIM :

Konu Başında değindiğim gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını indirip kuracağız. Bilgisayarımıza kurduk dan sonra Diğer çalışan programları kapatarak bu program ile tarama işlemi yapacağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızdaki Diğer çalışan uygulamaları kapatarak Scan Butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızda tarama işlemi yaptık dan sonra Torcho.com ile ilgili zararlı Girdileri işaretleyerek siliyoruz. Bu işlem sonuncunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü olan Mozilla-Yandex-Explorer-Chrome tarayıcıların ayrı ayrı Özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Özellikler kısmında Hedef Yazan yerdeki http://www.Torcho.com  uzantısını Siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız Unutmayınız. Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada Bir başka siteye Ayarlayınız. Tşkler… Takipde Kalınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın