Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] tlbsearch.com arama motoru nasıl kaldırılır?

388 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu arama motoru tlbsearch.com  AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başladan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza bulaşan tlbsearch.com yönlendirme sayfası bilgisayarımıza kurduğumuz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve tarayıcılarınızı etkileyerek sizi bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar bazı yollar ile bundan kurtulabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları izleyerek tlbsearch.com nasıl silineceğini öğrene bilirsiniz.

1-Adım :

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen tlbsearch.com yönlendirme sayfası içinde uygulaya bilirsiniz Uygulama metod aynıdır.

 

2-Adım :

Konu başında değindiğimiz gibi AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bunun için Bilgisayarımıza AdwCleaner programını kuralım.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza bu programı kurduk dan sonra Bilgisayarımızı taratacağız yalınız bunun için ilk önce diğer çalışan programlar var ise bunları kapatalım.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı Bu program ile tarattık dan sonra tlbsearch.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

Bilgisayarımızdaki zararlı girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Daha sonra bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarımızda kurulu olan Mozilla-Yandex-Explorer ve Google Chrome tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek Resim de olduğu gibi özellikler bölümünden hedef yazan kısımdaki “http://www.tlbsearch.com” uzantısını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak Ana Sayfa Ayarlarımızı Google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın