Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] taplika.com arama motoru nasıl silinir?

322 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Taplika.com arama motorundan nasıl kurtuluruz bundan biraz bahsetmek istiyorum. Taplika.com arama motoru bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yazılımları ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak web tarayıcıların ana sayfasını değiştirerek sizi bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar şimdi gelelim bu arama motoru Taplika.com nasıl sileriz.

Bununla ilgili olarak iki değişik yol izleyeceğiz bununla ilgili olarak aşağıdaki adımları izleyerek kurtulma şansımız vardır.

1-Adım :

Bilgisayarımızın Registry kayıtlarını temizleyeceğiz bunun için daha önceden arama sayfam için hazırladığım video izleyerek aynen sizlerde bu metod ile Taplika.com arama motorundan kurtula bilirsiniz. uygulama metod aynıdır sadece aramasayfam yerine Taplika.com yazarak düzeltme işlemini gerçekleştireceksiniz.

2-Adım :

Diğer bir adım ise bilgisayarımıza yükleyeceğimiz AdwCleaner programı yardımı ile kaldıracağız .

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza bu programı kurduk dan sonra bilgisayarımızı taratacağız yalınız bu işleme başlamadan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı bu program ile tarattık dan sonra Taplika.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz. Daha sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü tarayıcıların ( mozilla-explorer-chrome-yandex ) bunların özellikler kısmına sırasıyla giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi özellikler kısmına girdiğimizde hedef kısmında http://www.taplika.com uzantısı tüm tarayıcılardan kaldıracağız unutmayınız bunu tüm tarayıcıların özellikler kısmından kaldırıyoruz son olarak ise tarayıcıların Ana sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak işlemi sonlandırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın