Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] speedial.com arama motoru nasıl kaldırılır

346 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu tarayıcı hijackers ( Tarayıcı Gasbını ) AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu Konuya başlamadan önce bu konuda biraz bahsetmek istiyorum. Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz programlar tarafından bulaşarak tarayıcılarımızın yapısını değiştirirler. Siz tarayıcıları kullandıkça sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim Bu tarayıcı gasbını nasıl kaldıracağız. Bunun için iki yol deneyeceğiz. Birinci adım program kurmadan diğeri ise program kurarak. şimdi Adımları izleyelim.

1-Adım :

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video aynen Speedial.com için uyarlaya bilirsiniz. Metod aynıdır.sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Speedial yazarak düzetmenizdir.

 

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile temizleyeceğiz bu program ile bilgisayarımızı taratma dan önce diğer çalışan uygulamaları kapatalım.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurduk dan sonra çalışan diğer uygulamaları kapatarak Scan Butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızda tarattık dan sonra Speedial.com ile ilgi zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz. Bu işlemi yaptık dan sonra bilgisayarımız resetleyecektir.

adw

Daha sonra Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların Özellikler bölümüne teker teker giriyoruz bunu ayrı ayrı yapacağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi http://www.Speedial.com uzantısı siliyoruz. unutmayın Bunu tüm tarayıcılarda yapıyoruz. Bu işlemleri yaptık dan sonra Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın