Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] search.sidecubes.com arama motoru nasıl iptal edilir?

136 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın tarayıcı yapısını değiştiren bu sahte arama motorlarını bilgisayarımızdan AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum.

search.sidecubes.com ve buna benzer sahte arama motorları bilgisayarımıza Deneme yada Ücretsiz  programlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımzı Gasb Ederler. Siz tarayıcıları kullandıkça sizi bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Bilgisayarınıza indirdiğiniz programları kurarken dikkat etmenizde fayda vardır.

Şimdi Bilgisayarımızdan bu arama motorunu nasıl kaldıracağız bunun hakkında biraz bilgi veriyim bunu iki yol ile ayrı ayrı kaldıracabileceğiz yol vardır. Registry kayıtlarını temizleyerek diğeri program kurarak bunlara bir bakalım ;

1-Registry Kayıtlarını Temizleyerek ;

Daha Önceden aramasayfam için hazırladığım Video izleyerek aynen search.sidecubes.com için uygulaya biliriz metot aynıdır.

 

YouTube Video izleyemiyorsanız Dns Adreslerini 8.8.8.8  – 8.8.4.4  olarak ayarlayanız.

 

2-Program kurarak Kaldırma : 

Konu başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile kaldıracağız.

 

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile Taratıyoruz.Diğer çalışan programları kapatalım mümkünse..

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Bilgisayarımızda Search.sidecubes.com ile igili zararlı Kodları işaretleyerek silelim.

adw

 

Bilgisayarımız Yeniden başladık dan sonra Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex gibi tarayıcıların Özellikler kısmına giriyoruz

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

 

Özellikler kısmına girdik den sonra Hedef Kısmındaki “http://www.Search.sidecubes.com” uzantılarını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda yapacağız.Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada Bir başka siteye Ayarlayanız. Şimdiden Kolay Gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın