Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] search.b1.org yönlendirme sayfası nasıl silinir?

337 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motoru’nu AdwCleaner Programı ile kaldırmayı deneyeceğiz. Bu sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz ve kurduğumuz demo veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve internet tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu siteleri kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorlarını nasıl değiştireceğimize bunu yöntem ile kaldıracağız.

1-Yöntem ; Program Kurmadan Kaldırma ;

aramasayfam için hazırladığım bu video aynı metotla search.b1.org için yapabilirsiniz. Metot aynı sadece  sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine search.b1.org yapıp uyarlamak olacaktır.

2-Yöntem ; Program Kurarak Kaldırma ; 

Başta dediğim gibi AdwCleaner Programı kurarak kaldıracağız. Bunun için bilgisayarımıza AdwCleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden inidirn ve bilgisayara yükleyin.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza indirdiğimiz bu programı çalıştırmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatıyoruz.ve taratma işlemine başlıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra bilgisayarımızda search.b1.org ilgili girdileri işaretleyip siliyoruz. Bu işlem sonucunda bilgisayarımız yeniden başlıyoruz.

adw

 

bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarımızda yüklü olan tüm tarayıcıların kısayol özelliklerine giriyoruz .

mywebfind sayfasını kaldırma

 

Resimde Belirtildiği gibi Hedef kısmında “http://www.search.b1.org uzantısını kaldırıyoruz. Bu işlemi tüm tarayıcılarda yapıyoruz. daha sonra tarayıcıların Ana Sayfaları eğer ki http://www.search.b1.org ayarlı ise bunları değiştiriyoruz. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın