Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] metacrawler.com Yönlendirme Sitesini Kaldırma Resimli Anlatım

503 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motoru metacrawler.com AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işe başlamadan önce biraz bu arama motorlarından bahsedeceğim.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak internet tarayıcıları etkileyerek bu sahte arama motorlarını kullanmak üzere yönlendirirler.

Şimdi Gelelim Bu sahte arama motoru metacrawler nasıl kaldırırız bunun hakkında iki yöntem deneyeceğiz.

1-Adım Program kurmadan Kaldırma ;

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen metacrawler için uygulaya biliriz metot aynıdır sadece aramasayfam yerine metacrawler yazmanız olacaktır.

 

2-Adım ; Program Kurarak Kaldırma ;

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner indireceğiz Bilgisayarımızdaki zararlı girdileri sileceğiz.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner ile bilgisayarımızı taratıyoruz fakat taratma öncesinde diğer çalışan tüm programları kapatalım.öyle tarama yapalım

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızda taratma yaptıkdan sonra metacrawler ile iligi tüm zararlı girdileri işaretliyelim ve Bu girdileri Cleaner ile silelim. Bu işlem sonucunda bilgisayarımız yeniden başlıyacaktır.

adw

Bilgisayarımızı yeniden başladıkdan sonra bilgisayarda yüklü olan internet tarayıcıların özellikler bölümüne teker teker giriyoruz

mywebfind sayfasını kaldırma

Yukarı örnek resimde olduğu gibi hedef kısmındaki  ”  http://www.metacrawler.com ” uzantısını siliyoruz bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz.

Bu işlem sonucunda bilgisayarızda tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarında metacrawler ise bunu google yada bir başka siteye ayarlıyoruz.

 

[button color=”blue” link=”http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” target=””]AdwCleaner İndir[/button]

 

Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın