Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] ixquick.com Sayfası Nasıl Kaldırılır?

1.171 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın web tarayıcılarının yapısını değiştiren ixquick.com sitesini , AdwCleaner Programını indirerek temizlemeyi anlatmaya çalışacağım. 

Bu siteler bilgisayarımıza indirip kurduğumuz demo yada ücretsiz yazılımlardan bulaşırlar ve bilgisayarın Web Tarayıcılarının yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek bunu kullanmanızı zorlarlar. buda zamanla bilgisayarın yavaşlamasına sebep olurlar.

şimdi Gelelim bilgisayardaki bu sahte arama motorunu kaldırmaya Başta dediğimiz gibi bilgisayarımıza “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” sitesinden  indiriyoruz.

bilgisayarımıza bu yazılımı kurduk dan sonra çalışan tüm programları kaparak bunu çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızı kurduğumuz bu program ile Scan butonu ( Tarat ) basarak bilgisayarımızı taratma ya başlıyoruz.

adwcleaner scannerBilgisayarımızı tarattık dan sonra Bilgisayarımızda ixquick.com ile ilgili zararlı Girdileri işaretliyoruz ve Clean Butonu ile Bu Girdileri Siliyoruz.

Bilgisayarımız Yeniden başlayarak resetleme yapacaktır.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başlatık dan sonra Masa Üstünde Bulunan Mozilla-Explorer-Yandex-Chrome bunların Özellikler bölümüne girerek Hedef Url deki http://www.ixquick.com link siliyoruz.

ixquick com sayfasını kaldırma

 

Üst Resimde görüldüğü gibi “http://www.ıxquick.com  url sini oradan siliyoruz. Buradan Çıktık dan sonra bilgisayarımızın tarayıcıların Ana Sayfaları ixquick.com ayarlı ise bunları google yada istediğiniz bir siteye ayarlayarak tamamlayın böylece bu sahte arama motorundan kurtulacaksınız.

 

Programsız Kaldırma ; 

Aramasayfam için hazırladığım bu video izleyerek aynen ıxquick.com sayfası için uyarlayabilirsiniz sizin yapmanız gereken sadece aramasayfam yerine ıxquick olarak yazmanız olacaktır.

yukarıda anlattığımız gibi bu sahte arama motoru ve reklam içerin sitelerden kurtulmak aynen bu şekilde gerçekleşmektedir. ixquick.com ara motoru kaldırma işlemi yerine getirmiş oluyoruz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın