Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } ERR_NAME_NOT_RESOLVED hatası

8.116 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın başına oturdunuz ve İnternet sörf yaparken beğendiğiniz bir siteye girmek istediğiniz siteyi açarken err_name_not_resolved bağlantı hatası aldıysanız bu site ilgili olarak değişik sorunlar yaşanmaktadır. Bu hataların başında adres bilgilerini yanlış girdiğinizde sayfayı bulamadığı için bu hataları vermektedir.

Son zamanlarda Google sunucularından yaşanmakta olan Dns sorunları nedeni ile sayfanın geç cevap vermesi veya vermemesi ile ilgilide olabilmektedir. Bununla ilgili olarak Bu sorunun çözümüne gelecek olursak yazmış olduğunuz web sayfasının adresini tekrar kontrol ediniz doğru yazdığınızdan emin olunuz.

Diğer bir çözüm yolu dns adreslerini değiştirerek çözüm sağlayabilirsiniz en güncel dns adreslerini giriniz bunların en popüler olanı Google Dns adresleri 8.8.8.8 – 8.8.4.4 ama google dns sunucuları sıkıntılı olduğu için son zamanlarda başka bir dns adresini deneyebilirsiniz.

Dns Adresi Nasıl Değişir ;

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Çözüldü } ERR_NAME_NOT_RESOLVED hatası (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın