Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] DGen.exe Nedir ve Nasıl Hata Verir

4.372 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda çalışırken yada Oyun oynarken aniden Cpu çalışma sorunu yaşana bilirsiniz birden cpu oranı %100 o kadar varabilir . Buda bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep verebilir. Böyle hataların bir başka nedeni de görev yöneticisini den baktığınızda DGen.exe olarak cpu meşgul etmesidir.

 DGen.exe neden Cpu meşgul eder bunun nedeni nedir.?

  • Bir web sitesine giriş yaptınız da aniden Cpu yükseltmesine de sebebiyet verebilir. Bununla ilgili
  • Kayıt Defterlerinin bozuk olmasından dolayı kaynaklama bilir.
  • Çok fazla Kayıt defterinde Girdilerinin olması bundan dolayı kaynaklanır.
  • Eski Donanım Sürücülerinden kaynaklanır.
  • Virüs yada Casus Dosyalardan Kaynaklanır.
  • Eksik DLL dosyalarının olmasından dolayı kaynaklanır.

 

DGen.exe Çözümleri Nelerdir ?

İlk Başta Dediğimiz Gibi Bilgisayarımızda Gereksiz Girdileri Silmek olacaktır. Bilgisayarımızda Gereksiz Girdileri Silmek için CCleaner İndirip Bilgisayarımızı temizlemek olacaktır. Bu Program oldukça kullanışlıdır. “http://www.gezginler.net/indir/ccleaner.htm” indirin ve kurunuz. 

 

 

Bilgisayarınıza Disk Birleştirmesi Yapınız , Disk Birleştirmesi Bilgisayarınızda yüklü yazılımlardaki disk arasındaki parçaları birleştirecektir.

http://www.gezginler.net/indir/malwarebytes-anti-malware.html” adresinden programı indirin ve yükleyin ardından bilgisayarınızı Güvenli Mod’da Malwarebyte Programı ile Taratın Bilgisayarınızda olabilecek Virüslü zararlı uzantıları temizleyecektir.

sistem geri yükleme nasıl yapılır?

Eğer ki Bu işlemlerden Sonra yine aynı sorunlar devam ediyorsa Bilgisayarınızda son yüklediğiniz programlarda bir sıkıntı yada çakışma olacağından Bilgisayarınızı Sistem Yükleme Yaparak Sorunu Birde Bu şekilde Düzeltmeyi Deneyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] DGen.exe Nedir ve Nasıl Hata Verir (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. BU VİRÜS BENİM BİLGİSAYARIMI MEŞGUL EDİYORDU YARDIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM :D

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın