Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] astromenda.com arama motoru nasıl silinir?

676 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını gasb eden bu arama motoru  Astromenda.com bilgisayarımıza yükleyeceğimiz AdwCleaner programı ile kaldıracağız bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum. bu arama motorları bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarını gasb eder siz bu tarayıcıları her kullandığınızda sizi bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar . Peki bu arama motorlarından nasıl kurtulacağız bunun için iki değişik yol ile kaldıra biliriz bunlar aşağıda açıklamalı olarak yazılmıştır.

1-Adım :

Bilgisayarın registry kayıtlarını temizleyerek kaldıra biliriz. bunun nasıl yapıldığını daha önceden aramasayfam için hazırladığım video ile öğrene bilirsiniz uygulama metod aynıdır.sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine  Astromenda.com yazarak düzeltmek olacaktır.

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile bu arama motorunu kaldıracağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurduk dan sonra Adwcleaner programı ile taratacağız bu işleme başlamadan diğer çalışan uygulamalar var ise bunları kapatalım o şekilde taratalım.

adwcleaner scanner

AdwCleaner programı ile tarattık dan sonra bilgisayarımızda  Astromenda.com ile ilgili zararlı kodları temizleyeceğiz.

adw

Bilgisayarımızı zararlı kodlardan temizledik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Daha sonra bilgisayarımızda yüklü olan mozilla-explorer-yandex-chrome gibi tarayıcıların özellikler kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Tarayıcıların özellikler kısmına girdik den sonra yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef kısmında http://www. Astromenda.com uzantısını siliyoruz. bunu tüm tarayıcılardan kaldıracağız. Son olarak Ana sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak işlemi sonlandırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın