Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Arabyonline.com Sayfası Nasıl Kaldırılır?

485 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu Tarayıcı Browser hijackers ‘ni AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu siteyi kaldırmadan önce biraz bundan bahsetmek istiyorum.

Bu Sahte Arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz Demo yada Ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak İnternet tarayıcılarımızın yapısını değiştirerek size bu sahte arama motorlarına yada bu sitelere yönlendirirler bunlar zamanla bilgisayarlarınızı yavaşlatabilir. 

şimdi gelelim bu yönlendirme sitelerini Nasıl kaldıracağız

Programsız Kaldırma : 

Daha Öncelerden arama sayfam için hazırladığım bu video izleyerek aynen Arabyonline.com sayfası için uyarlayabilirsiniz. Metod aynıdır sadece aramasayfam.com yerine Arabyonline.com site adını yazarak düzeltme işlemi yapacaksınız.

Program Kurarak Kaldırma : 

Başta dediğim Gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresi üzerinden kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza indirdiğimiz AdwCleaner Programı haricinde tüm programları kapatarak çalıştırıyoruz Scan Botunu ile bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımıza tarattık dan sonra Arabyonline.com  ile ilgili zararlı girdileri işaretliyoruz ve Clean ile siliyoruz.

Bilgisayarımızı bu girdileri sildik den sonra kendini resetliyecektir.

adw

Bilgisayar yeniden başladık dan sonra Masa üstünde bulunan Yüklü İnternet tarayıcıların Özellikler bölümüne girerek http://www.Arabyonline.com  uzantısını sileceğiz.

arabonline com sitesini kaldırma - removal arabonlineResimde görüldüğü gibi işaretli olan kısmı uzantıyı kaldırıyoruz.

Bu işlemi tüm tarayıcılarımız için yapıyoruz ( Yandex-Chrome-Mozilla-Explorer) için. Daha Bu işlemi yaptık dan sonra İnternet Ana Sayfalarımız www.arabyonline.com ise bunları Google yada istediğimiz bir siteye ayarlıyoruz ve böylelikle bu siteden kurtulmuş oluyoruz. Kolay Gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın