Sponsorlu Bağlantılar

Click here to change your password ne demek?

804 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda site formatına pek uymayan bir konu anlatımı olsa da yine de sosyal ağlarda Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr, Sarahah ve buna benzer en çok kullanılan ağlarda yada Türkçe sosyal ağlarda başımıza sıklıkla gelen şifre unutma, parola talebinde mail adresimize gelen bir link olan Click here to change your password kelime anlamı ne demek, nedir?

Siz takipçilerimiz tarafından soru & cevap sayfamıza gelen sorulardan bir tanesi olduğu için bu soruyu yanıtlamak istedik. Bu kelime anlamı olarak Türkçe karşılığı “Şifrenizi değiştirmek için buraya açınız” olarak karşılık bulmaktadır.

Şimdi e-posta adresine gelen Click here to change your password yazısında bir url ( link ) adresi vardır, bu link adresi eğer unuttuğunuz, kaybettiğiniz şifreyi yeniden sıfırlamak için mail adresine talep etmek için gönderilmiştir.

 

Şifreyi unuttuğunuz bir site, sosyal ağlarda, blog sayfalarında genel olarak yabancı kaynaklı sitelerde “I Forgot my Password” kelimesi kaybolan şifreyi yeniden almak için, Türkçe alt yapılı sitelerde “Şifremi Unuttum” yazısını göreceksiniz.

Sizde parolayı unuttuğunuz da bu linkler sayesinde yeni şifre almak için bu adımı takip ediniz ve kayıt olduğunuz e-posta adresini bu alana girerek yeniden şifre talebi doğrultusunda mail kutusunda Click here to change your password link adresini açtığınızda site tekrar bu site üzerine yönlendirecek ve bu alanda yeni şifre girmenizi sağlayarak şifrenizi değiştireceksiniz.

Burada önemli olan güvenlik açısından eğer siz herhangi bir şifre talebinde bulunmadan gelen bir link adresi varsa bunu hiç açmadan silmeniz olacaktır. Bu linklerin hangi site üzerinden geldiğini ayrıca kontrol ediniz.

Bilinmeyen bir kaynaktan gelen bu linkler hesabınızın çalınmasına kadar gitmektedir. Bu nedenle şifre yenileme talebiniz varsa Click here to change your password geldiği mail adresini ve uzantısını kontrol edin ve öyle açınız. 

Konuyu özetlemek gerekirse şifre sıfırlama için size gönderilen bir link adresi diyebilir. Bu link adresi ile kayıp ettiğiniz şifreleri buradan yeniden alıp değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın