Sponsorlu Bağlantılar

Click-Bait { Tık Tuzağı } Nedir

101 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Click-Bait ne demek, ne işe yarar, nerelerde kullanılır bu konularda bilgi vermeye çalışacağız.

Zaman zaman internet’te sıklıkla karşınıza gelmiştir Çaycı Hüseyin Öldü gibi başlıklar mutlaka gelmiştir. Böyle sahte haber başlıkları ile ilgiyi çekmek için sahte link oluşturma ile yanıltıcı reklam biçimine Click-Bait yani Tıklama Tuzağı adı verilmektedir.

CLİCK-BAİT NEDİR

İçerik pazarlama yöntemi olarak kullanıcı trafiğini artırmak amaçlı olarak oluşturulan asıl haber başlıkları ile kullanıcıyı siteye trafik olarak çekmeyi amaçlayan Tıklama Tuzağı anlamına gelmektedir. Bu başlıklar Ünlü Oyuncu Amansız Hastalığa yakalandı ve buna benzer haber başlıklarıyla site trafiği çekmek amaçlı düzenlenmektedir.

Click-Bait tekniği genellikle her alanda kullanılabilmektedir. Youtube platformda sıklıkla kullanılan bu yöntem ile anlık olarak izlenme sayısını artırmak olarak kullanılmaktadır.

TAVSİYE VİDEO

Bunu örneklendirmek gerekirse Günde 500 TL para kazanma gibi başlıklarla videoya ilgiyi artırarak izlenme sayısını artırmak amaçlı düzenlenmektedir.

Tıklama Tuzağı veya diğer adıyla Click-Bait ne demek diye özetlemek gerekirse kullanıcıların dikkatini çekebilmek için sahte başlıklar atılarak siteye hit kazandırma, video izlenme kazandırmak için yapılmış pazarlama yöntemidir. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın