İpUçları

Chrome otomatik arama geçmişini silmek

Chrome otomatik arama geçmişini silmek

Merhabalar, bu konumuzda Google Chrome kullananlar için web geçmişi, arama geçmişi otomatik nasıl silinir bunu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

İnternet Explorer gibi web tarayıcılarında programı kapattığınızda otomatik olarak geçmişi sileceğiniz özellik kullanırken Google Chrome web tarayıcılar da bu özellik mevcut değildir.

Bunun yerine Yeni gizli pencere kullanılarak hiçbir iz bırakmadan Google arama motoru başta olmak üzere diğer arama motorlarında dolaşa bilirsiniz.

CTRL + SHİFT + N tuşlarına basarak kolaylıkla yeni gizli sekmeye geçiş yapabilirsiniz. Fakat her defasında gizli sekmeyi kullanmıyor, kullanmak istemiyorsanız o zaman otomatik geçmişi silmek için bir eklenti ile kolaylıkla sizin adınıza gerçekleştirebilirsiniz.

OTOMATİK WEB GEÇMİŞİNİ SİLME

Google Chrome de kullanmak için “Auto History Wipe” eklentisini tarayıcımıza indiriyoruz. Bunun için Google Play Store üzerinden veya arama üzerinden yazarak tarayıcınıza yükleyebilirsiniz.

Böylece sizin adınıza otomatik olarak arama geçmişini otomatik olarak sileceği için içiniz rahat olacaktır.

Bu konumuzda “Auto History Wipe” eklenti ile Google Chrome tarayıcınızdan otomatik geçmiş silme işlemini anlatmaya çalıştık.

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL