Sponsorlu Bağlantılar

Büyük Boyutlu USB Flash Belleğe exFat Format Nasıl Atılır

83 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda büyük boyutlu Flash bellek formatlama konumuzda bilgi vermeye çalışacağız. Disk biçimlendirme için bilgisayarımız üzerinden yapabileceğimiz gibi telefonumuz üzerinden de gerçekleştirebiliriz.

64 GB üstü kapasiteye sahip flash belleklerde, Android telefonlarda kullanılabilmesi için exFat formatında olması gerekmektedir.

Normal şartlarda bilgisayarda biçimlendirme yapılabilmektedir. Fakat 64 gb üstü depolama alanına sahip flash belleklerde üçüncü parti yazılım kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

SD KART NASIL BİÇİMLENDİRİLİR

64GB ÜSTÜ BELLEĞİ EXFAT FORMATINDA BİÇİMLENDİRME

Büyük boyutlu dosyaları biçimlendirmek için FAT32Format yazılımı kullanarak diskimizi biçimlendirebilirsiniz. Bunun için “https://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/FAT32format-GUI.shtml” adresi üzerinden indireceğiniz yazılımla diskinizi ExFat formatı ile biçimlendirebilirsiniz.

NOT: Diskiniz de verileriniz varsa mutlaka yedekleyiniz. Biçimlendirme esnasında bunlar kaybolacak, silinecektir.

Android sistemlerde telefonun veya tablet görmüyorsa bu eXFat ile kullanılmadığından oluşan bir sorundur.

EXFAT NEDİR

ExFat formatı, Microsoft 2006 yılında tanıtılan ve USB flash sürücüler ve SD kartlarda belleği optimize etmek için kullanılan bir dosya sistemidir. Zaman zaman NTFS göre hızlı çalışmaktadır.

Bu konumuzda büyük boyutlu Flash Bellekler nasıl Fat32 veya ExFat sistemi ile biçimlendirilir, format atılır bunu yazımızda vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunuzu paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın