Sponsorlu Bağlantılar

Bu program yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz sorunu çözümü

174 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayara program yükleme sırasında ve yükleme hatası olarak “Bu program yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz” sorunu ve çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayarda kurulu olan işletim sistemleri başta Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve eski sürümlerde bit mimarisi mevcuttur.

32 bit veya 64 bit olarak kurulan işletim sistemlerinde destekleyen donanımlara göre şekillenmektedir. Mesela bilgisayarınız kaç bit olduğunu öğrenmek isterseniz “çalıştır komutu” şu komutu yazarak öğrenebilirsiniz.

Windows Tuşu + R harfine birlikte basınız ve çalıştır penceresine cmd.exe komutu yazınız. Açılacak dos penceresine “msinfo32” komutunu yazdığınızda “sistem bilgisi” panelinde “sistem türü” kısmında kaç bit olduğunu öğrenebilirsiniz.

Başka bir yöntem ise Bilgisayarım üzerine fare ile gelerek “özellikler” kısmına girerek “sistem türü” yazan yerde bilgisayarın bit mimarisini öğrenebilirsiniz.

Şimdi asıl konumuzda Bu program yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz hatası neden kaynaklanıyor bu sorun nasıl çözülür?

BU PROGRAM YÜKLÜ OLAN İŞLETİM SİSTEMİYLE KULLANILAMAZ

Bu program, yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz hatası başlıca nedeni işletim sistemi bit yapısı ile programın bit yapısı arasında olan uyumsuzluktur.

Yani 32 bit işletim sistemine sahip bir bilgisayara 64 bit program kurmaya çalıştığınızda Bu program, yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz problemi ile karşılaşacaksınız.

Bunun için işletim sistemine uygun bir program indirerek kurulumu yeniden deneyiniz. Ayrıca bilgisayarınızın güncel olduğundan emin olunuz.

TAVSİYE VİDEO;

Kısaca özetlemek gerekirse Bu program, yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz çözümü için bilgisayara kuracağınız program ile işletim sisteminin uygun olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Bu konumuzda Bu program, yüklü olan işletim sistemiyle kullanılamaz nasıl çözülür konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle problemlerinizi, aldığınız hataları paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın