Sponsorlu Bağlantılar

Bu Etikete Dikkat..!! İzleyin be cok tatlı cıkdım

751 views
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook dünya üzerinde çok ziyaretcisi olan sosyal ağlardan biri olarak güncellemeler ile güvenliğini artırmaktadır. Ne kadar güvenliğini artırmayı düşünsede bir o kadar bilgisayar korsanlarıda o denkli arayışlara girmişlerdir. Bunlardan biride sahte etiketleme ( Tags ) ile hızlı bir şekilde yayılarak kullanıcılara bulaştırmaktır. Bu etiketkerden biride   İzleyin be cok tatlı cıkdım etiketidir.

Bu Dikkat merak uyandıran etiketler ile kullanıcıları bu sahte linklere açtırarak virüsü hızlı bir şekilde yayılmasıdır. Peki bu sahte etiketlemede ne gibi tehlike içeriyor. ?

Böyle durumlarda Bilgisayarınıza ve facebook bulaşacak virüs ile kimlik bilgilerinizi ,banka bilgilerinizi bilgisayar korsanlarına teslim etmiş olursunuz eğerki böyle bir durumda bilgileriniz çalınarak hesaplarınızı boşaltmaya kadar gider. Aman dikkat diyerek bilmediğiniz linkleri açmayınız ve böyle sahte etiketlemelerden uzak durunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın