Sponsorlu Bağlantılar

Browser Hijacker Nedir ve Nasıl Bulaşır?

768 views
Sponsorlu Bağlantılar

Browser Hijacker Nedir ;

Bazı sahte arama motorları, bazı oyun siteleri , yada reklam vermek isteyen sitelerin ziyaret sayılarını hit sayılarını ve bununla ilgili olarak reklam gelirlerini artırmak için küçük yazılımlar yada Registry kayıtlarına değiştirerek bu sitelere zorunlu olarak yönlendirmeyi yapan kayıtlardır.

Web Tarayıcılarınızı açtığınızda Ana Sayfanız olarak Google yada bir başka siteniz olsa bile sizi bu sayfalara yönlendirerek o siteyi kullanmaya zorlarlar.

Browser Hijacker Nerelerden Bulaşır ;

Bu hijacker bilgisayarınıza indirdiğiniz Demo ( Deneme ) veya Ücretsiz Yazılımlar aracılığı ile bulaşarak bu sitelere yönlendirme yaparlar.

Nasıl önlem alınır ;

Bilgisayarınıza indireceğiniz programları yüklerken her adımı iyi okuyarak devam tuşuna basınız çünkü default olarak Filanca Siteyi yükleyeceğim diyerek işaretli gelir sizde okumadan tamam derseniz sizin tarayıcı yapınızı değiştirirler.

 

Daha Önceden Hazırladığım bir Video’da yönlendirmeli bir sitenin Nasıl Kaldırıldığını izleyebilirsiniz.

Bilgisayara indireceğiniz veya yükleyeceğiniz her programı lisanslı bir antivirüs yazılımı ile kontrol ediliniz ve yükleme işlemini o şekilde gerçekleştirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın