İpUçları

BOOTEX dosyası nedir

BOOTEX dosyası nedir

Merhabalar, bu konumuzda BOOTEX dosyası nedir, ne işe yarar konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Bir takipçimiz tarafından gönderilen bir soruda USB bellek içinde BOOTEX dosyası var, bu dosya nedir, virüs dosyası mı değilse görevi nedir bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim diyerek soru göndermiştir.

BOOTEX.txt dosyası olarak görülmekte olan bu dosya hakkında merak ettiğiniz bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

BOOTEX.TXT DOSYASI NE İŞE YARAR

Bilgisayarınızı chkdsk.exe komutu ile disk taraması yaptığınızda bu komut bilgisayarınızda bir kayıt girdilerini tutmak için LOG dosyası oluşturmaktadır. Bu aynı zamanda USB bellek taktığınızda bozuk dosyaları onarmak içinde yaptığında da USB bellek içine atmaktadır.

Oluşturulan bu kayıt bilgilerini tutan dosyanın adına BOOTEX.TXT’dir. Disk taraması yaptığınızda bozuk dosyalar hakkında bilgileri tutmak için bu dosya adıyla bir küçük verilerin içerdiği dosyaları oluşturmaktadır.

CHKDSK.EXE KOMUTU KULLANIMI

Zararsız, tehdit içermeyen bir dosyadır ve güvenle silebilirsiniz. Bu konumuzda BOOTEX dosyası nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL