Sponsorlu Bağlantılar

Bir telefon numarasını çevirirken duraklama eklemek için virgül kullanma

89 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda cep telefonundan sabit bir numarayı ararken dahili numarayı aramak için nasıl kaydedilir bunu yazımızda vermeye çalışacağız.

Bir cep telefonundan, bir numarayı çevirmek ve ardından bir dahili numara girmek için menü seçeneklerini seçmek yerine numaralar arasında duraklamalar oluşturmak için VİRGÜL kullanılabilir.

Numara arasına girilen her virgül iki saniyelik bir duraklama oluşturmaktadır ve daha uzun duraklamalar oluşturmak için birden fazla virgül kullanılabilmektedir.

Buna örnek verecek olursak +90 332 123 45 45 gibi sabit numara arayıp 123 numaralı dahiliye bağlanmak istediğimizde +903321234545,,,123 şeklinde girebilir veya sürekli aradığınız bir numara ise bu şekilde telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Bir sayıya birden çok virgül bölümü eklemek suretiyle birkaç menüyü gezinmek için kullanabilirsiniz. Ancak duraklama sürelerini ayarlamak için menü arasındaki süreyi bilmeniz gerekmektedir.

CEP TELEFONUNDA BİR TELEFON NUMARASINA VİRGÜL NASIL EKLENİR

  • Telefon numarasını çevirmek için tuş takımını açalım.
  • Arama yapmak için numara girin
  • Virgül oluşturmak için * yıldız tuşuna basılı tutabileceğiniz gibi klavye ekranında üç noktaya bastığınızda bekleme ekle butonu görülecektir.
  • Buradan 2 saniyelik bekleme veya istenilen süre kadar bekleme ekleme butonu kullanarak virgül atabilirsiniz. ( tek virgül iki saniye ekler )
  • Tekrar numara eklemek için numaraya dokun.

Yukarıda adımlarla telefon numarası ile dâhili numara arasına virgül kullanarak bekleme zamanını ayarlamak mümkündür.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda telefon numara ve dahili numara arasına duraklama ekleme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın