Sponsorlu Bağlantılar

[ Yeni Yazı ] Bilgisayarı Zamanlı Otomatik Kapatma

428 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda akşamları geç saatlere kadar download yapıyor video , film izliyor ve zamanlanmış bir zamanda bilgisayarınızın kapatmasını istiyorsanız , Bilgisayarınızı otomatik kapatmak için İnternet den yığınla bir çok program bulabilirsiniz , ama bunların hiç birine gerek yok vereceğiniz bir komutla bilgisayarınızı saniye bazında ayarlayarak kapatabilirsiniz. peki bu nasıl olacak işte ipucu ;

Win + R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz be buraya CMD yazıp enterliyorum karşıma Dos ekranı çıkacadır.

Resim : Dos Ekranı

 

1

 

Örnek ;  Bilgisayarımı 5 dakika sonra kapatacağım buna göre  5 * 60 saniye = 300 saniye sonra kapatması için  ( saniye bazında yazılır )

Dos ekranına        shutdown -s -t 300    yazıp entere basmamız yeterlidir. bilgisayarımız bir uyarı verip istenilen zamanda kapanacaktır.

Tags – Etiket ; 

bilgisayarı nasıl otomatik kapatırım , bilgisayarı otomatik kapatma , pc kapatma , pc otomatik kapatma , pc nasıl zamanlı kapatılır , bilgisayar nasıl zamanlı kapatılır , bilgisayar oto kapatma , shutdown , shutdown komutu nedir , shutdown otomatik kapatma , programsız otomatik kapatma , programsız kapatma , nasıl

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın