Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da geri dönüşüm kutusunda silme onay mesajını gösterme

116 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayarımızda sileceğimiz bir dosya için silme onay mesajı alma işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

Genellik bilgisayarımızdan bir dosya sileceğimiz zaman dosyanın üzerine fare ile gelerek sağ tuş ile sil yapabilir veya fare ile silinen dosyanın üzerine bir kere dokunarak DELETE tuşu ile silme işlemini gerçekleştiririz.

Silinecek dosyayı geri dönüşüm kutusuna gönderirken herhangi bir uyarı almayabilirsiniz. Bu yaptığınız işlemde dalgınlığınıza geldiğinde ne yaptığınızın farkına varmazsanız dosyanın silindiğini anlayamazsınız.

Bu nedenle dosyaları silmeden önce bir uyarı mesajı almak ister misiniz? O zaman bu yazımızda dosyanın silinmeden önce silme onayının nasıl alınacağına dair bilgileri yazımızda verebiliriz.

BİLGİSAYAR ÇÖP KUTUSU SİLME ONAY İLETİŞİM KUTUSUNDA GÖSTERME

Bir dosyanın silinmeden önce “Bu dosyayı geri dönüşüm kutusuna taşımak istediğinizden emin misiniz?” uyarı mesajı vererek onayladığınızda silinen dosyaları geri dönüşüm kutusuna atacak isteğe göre de oradan tamamen silmiş olacaksınız.

Yukarıda örnek görsel de olduğu gibi “çöp kutusu” üzerine fare ile geliyoruz ve sağ tuşuna bastığımızda “Özellikler” sekmesine giriyoruz.

Burada “silme onay iletişim kutusunu göster” penceresini işaretledikten sonra Uygula ve Tamam diyerek sonlandırıyoruz.

Böylece silmek istediğiniz dosyalara sil komutunu kullandığınızda silme onayına tamam dediğiniz zaman çöp kutusuna öyle taşıyacaktır.

Yukarıda ayrıntıda En büyük boyut ( MB ) olarak dosya boyutu fazla olursa direk olarak çöp kutusuna taşımadan kalıcı olarak silinecektir.

Eğer bundan küçük dosyaları çöp kutusuna taşımadan kalıcı silmek isterseniz dosyayı fare ile seçerek SHİFT + DELETE tuşuna bastığınızda kalıcı olarak sileceksiniz.

VİDEO ANLATIM

Bu konumuzda dosya silerken onay penceresi uyarısı nasıl açılır, nasıl aktif edilir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın