İpUçları

Bilgisayarda Dosyaları Açmak için Çift ve Tek Tıklamayı Açma ve Kapatma

Bilgisayarda Dosyaları Açmak için Çift ve Tek Tıklamayı Açma ve Kapatma

Merhabalar, bu konumuzda Windows işletim sistemli Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11 sistemlerinde bir dosyayı açarken veya bir klasörü açarken fare imlecinin üzerine gelerek tek tıklamayla veya çift tıklama ile açabilirsiniz.

Fakat bazen tek tıklama ile açmak sıkıntı olabilir bir dosya özelliğine bakmak veya dosya ismini değiştirmek için imleçle tıkladığınızda dosya açılacağı için biraz uğraşmak gerekebilir. Bu nedenle yanlışla veya bilinçli olarak değiştirdiğiniz bu ayarları sonrasında tekrar değiştirmek istediğinizde nerede olduğunu unutmuş olabilirsiniz.

Şimdi bizde bu yazımızda nereden ve nasıl değişeceğini dair aşağıda yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bu ayarları nasıl değiştirileceğini kısaca adım adım anlatacağız bunu yukarıda video anlatımla da nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

# Bilgisayarımızda herhangi bir klasörü açalım.

# Üst kısımda Görünüm sekmesine giriniz.

# Seçenekler

# Klasör ve arama seçeneklerini değiştir

Burada işaretlediğimiz yerlerde “Öğeyi açmak için tek tıklat ( seçmek için üzerine git ) veya “Öğeyi açmak için çift tıklat” ( seçmek için tek tıklat ) ayarlarından alt kısmı seçtiğinizde dosyayı açmak için çift tıklatmayla açabilirsiniz.

Yukarıda dosyaları açmak veya seçmek için kullanabileceğiniz özellikleri kendinize göre yapılandırabilirsiniz. Bu konumuzda dosyaları açmak için fare imleci yapılandırması hakkında bilgi verdik. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL