İpUçları

bcdboot komutu nedir

bcdboot komutu nedir

Merhabalar, bu konumuzda BCDBOOT komutu nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vereceğiz. Konumuzla ilgili bilgiye yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bcdboot, Windows işletim sistemi yükleyicisini başlangıç bölgesine (boot sector) veya sistem bölümüne (system partition) kopyalamak ve Windows boot manager’ı (bootmgr) yapılandırmak için kullanılan bir komuttur.

Bu komut, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve diğer bazı Windows işletim sistemlerinin yükleyicisini kurmak için kullanılabilir.

bcdboot komutu, Windows kurulum medyasında yer alan Deployment Image Servicing and Management (DISM) aracının bir parçasıdır ve genellikle Windows kurulumu sırasında veya Windows önyükleme sorunlarını çözmek için kullanılır.

Komut, Windows yükleme sürecindeki çeşitli aşamalar için gerekli olan bootmgr, BCD (boot configuration data) veritabanı ve diğer ilgili dosyaları oluşturur ve yapılandırır. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL