Sponsorlu Bağlantılar

Aramax virusu Nedir – Nasıl Temizlenir ?

392 views
Sponsorlu Bağlantılar

Aramax Virusu Nedir ?

Aramax Virusu diğer anasayfayı değiştiren viruslerden farklıdır , diğer virusler tarayıcı kısayolunun exe uzantasına kendi sayfasını koyarak çalıştırdığınızda kendi sayfasını açmış olursunuz . Siz AnaSayfayı değiştirmiş olsanızda exe yolundaki kendi sayfasına yönlendirmiş oluyorsunuz.Bu site adresini silerseniz u virusden kurtulmuş oluyorsunuz.

Aramax virusunde ise bilgisayarınıza exe bulaştırarak ve bu exe sürekli registry kayıtlarından “Start Page” değerini değiştiriyor.

Aramax virusu nasıl temizlenir. ?

1-CTRL + ALT + DEL tuşlarına basın XP kullanıyorsanız direk görev yöneticisi gelecektir ama Windows 7 veya Windows 8 kullanıyorsanız bir menü gelecektir oradan görev yöneticisini seçin.

2- Windows 7 de işlemler den Windows 8 de ayrıntılar tabını seçin orada “systemBrowser” isminde 2 tane işlem olacak ona sağ tıklayın ve “Dosya Konumunu Aç” menüsünü seçin size system32 klasörü içerisinde seçili bir exe dosyası gösterecek bunu silin. Karşınıza “bu exe kullanılıyor” gibi bir uyarı çıkacak o pencere kalsın.Şimdi görev yöneticisine tekrar dönelim buluduğumuz işlemi sağ tıklayıp “İşlem Ağacını Sonlardır” diyoruz 2 tane demiştim sizde daha fazla olabilir systemBrowser yazan hepsini kapatın ve silerken uyarı veren penceremizde “Yeniden dene” ye tıklıyoruz ve exe miz siliniyor.

3-Bütün tarayıcı simgelerininin üzeribe gelip sağ sağa basıp “Özellikler” menüsünü seçin ve “Hedef” deki yolun sonundaki aramax.com.tr silin.

yukarıda virüs genel olarak bilgisayara yüklediğiniz demo yazılımlar aracılığı ile bulaşacağı için bu tür programları yüklerken çok dikkat ediniz. yoksa başınızın ağrıyacağı unutmayın..

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın