Sponsorlu Bağlantılar

Android parmak izi ekleme

120 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda parmak izi ekleme Android cihazlarda nasıl yapıldığına dair bilgiler vermeye çalışacağız.

Güvenlik önlemi olarak kullanılan parmak izi kullandığınız Android telefonlarda marka ve modele göre değişkenlik sağlamaktadır. Android 6.0 sürümü sonrası itibariyle parmak izi ekleme özelliğinin de geldiğini söylemeden geçmeyelim.

ANDROİD PARMAK İZİ EKLEME

Telefonun güvenliğini sağlamak için kullanabileceğiniz ve telefonu hızlı bir şekilde açmak içinde kullanabileceğiniz bu özelliği yani android parmak izi ekleme işleminin nasıl yapıldığı, nasıl eklendiğini bakalım.

  • AYARLAR
  • GÜVENLİK
  • PARMAK İZİ TANIMLA

Yukarıda adımlarla parmak izi sensörünü kullanarak yeni bir parmak izi tanımlaması yapabilir mevcut eski parmak izi verilerini kaldırabilirsiniz.

Bu alanda birden fazla parmak izi ekleme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Genelde kullanıcılar başparmak izini kullanmaktadır. Bunun dışında doğabilecek okuma sorunları mesela elinizin yağlı olması nedeniyle başka bir parmak ucunu fazladan eklemek icap edebilir.

Şimdi o zaman şöyle diyebiliriz. Yukarıda verdiğimiz adımlarla eski parmak ucu verilerini kaldırarak, yeni bir parmak izi ekleyebilir veya birden fazla bir parmak izi eklemesini yapabiliriz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu yazımızda Android parmak izi nasıl eklenir 2020 yılında ekleme menüleri şekildedir. Yeni veya 2021 yılında gelecek olan güncellemeler ile menülerin yerleri değişebilmektedir.

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun dışında diğer sorunlarınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın