Sponsorlu Bağlantılar

Android cihazlarda Uygulamalarda geçirilen süreyi ölçme

15 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android cihazlarda kullandığınız uygulamalarda ne kadar zaman harcadınız, ne kadar süre geçirdiğiniz bunu programsız nasıl öğrenirim hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Günümüz teknoloji çağında internet kullanımı ve bunun yanında telefon, bilgisayar kullanımı bir bağımlılık haline geldi. Elimizden düşürmediğimiz telefonlarda kullandığımız uygulamalar ( Twitter, Facebook, Instagram, Tiktok vb. ) veya diğer uygulamalarda zamanımızı geçirmekteyiz.

Kendimizi kaptırdığımız bu uygulamalarda ne kadar zaman harcıyoruz, ne kadar zamanız geçiyor bunu Android cihazlarda “Ekran Süresi” altında öğrenebilir kendimizi biraz frenleyebiliriz.

Android Ekran Süresini ölçmek için Android kendi özelliğinden yararlanabilir. Bunun için aşağıda adımlarla Telefonda geçirdiğiniz süreyi ölçmek için kullanın.

Kullanmış olduğunuz Android telefonun markasına göre Kullandığı arayüz ( MIUI, ONE IU vb. )farklı olabilir bu nedenle menülerin yeri farklılık gösterebilir.

TELEFONDA GEÇEN SÜREYİ ÖLÇMEK ANDROİD

  • Ayarlar
  • Dijital Denge & Ebeveyn Denetimi
  • Dijital Denge Araçları ( Altında Grafike dokunun )
  • Ekran başında kalma süresi

Bunun altında en çok kullandığınız uygulamaları dakika olarak size gösterecektir. Bu uygulama yanında bulunan KUM SAATİ dokunarak uygulama için sınırlama koyabilirsiniz.

Buradan baktığınızda Uygulamalarda geçirdiğiniz zamanı ölçerek kontrol edebilir, süre sınırlaması getirebilirsiniz.

Çocuklarınıza telefonu verdiğiniz kontrollü sağlamak amaçlı olarak “Ebeveyn Kontrolü” menüsü üzerinden uygulamaları sınırlandırabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bizim tavsiyemiz telefon başında ne kadar az vakit geçirir ve kendinizi başka işlerle mesela kitap okuyarak, spor yaparak geçirirseniz o kadar yararlı olacağını düşünmekteyiz.

Konumuz hakkında sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınız paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın