Sponsorlu Bağlantılar

android “bellek neredeyse dolu” sorunu nasıl çözülür?

19 views
Sponsorlu Bağlantılar

Android telefon veya cihazlarda başlıca sorunlardan biride “Bellek neredeyse dolu” sorunudur. Android cihaz kullanıyorsanız bu hata, sorunları da göz önüne almak gerekecektir. Günümüzde sosyal ağların kullanımı arttıkça uygulama yükledikçe veya bu uygulamalarda kullanım paylaşım, izlenim artıkça cihazlarda yer kaplamaya, kullanım kapasitesi dolmaya başlamaktadır. Bu nedenle android cihazlarda “bellek neredeyse dolu” uyarı alınmaya başlamaktadır.

bellek neredeyse dolu hatası çözümü ;

Bilgisayarlarda olduğu gibi bir yeni bir siteye giriş yaptığınızda o sitede bulunan verileri, küçük resimleri temp dosyasına kayıt ederek yeniden girdiğinizde o siteye kolay ve hızlı bir şekilde yüklesin diye belleğinde tutarak kolay yüklenmesini sağlamaktadır. Fakat bunun bir dezavantajı depolama kapasitende yer işgal etmesi ve çabuk dolmasıdır. bellek neredeyse dolu android sorunu da aynen bu şekilde yaşanmaktadır.

bellek neredeyse dolu sorunu çözümü ‘de bu nedenle hemen hemen metot olarak aynıdır. bu sorun nasıl çözülecek bununla ilgili yazılımlar nelerdir şimdi bu yöntemi sizlere vermeye çalışacağız. 

bellek neredeyse dolu sorunu nasıl çözülür?

bellek neredeyse dolu Samsung veya Htc, Lg, Asus, General Mobile ve diğer Android tabanlı telefonlarda uygulamaları telefon hafızasından , SD Kart hafızasına taşıyabilirsiniz. Böylece telefon hafıza kapasitesi genişletebilirsiniz.

Telefon hafıza ön belleği’ni üçüncü parti yazılımlar ile silebilir, telefon içindeki çöp dosyaları temizlemiş olursunuz. Bunun için CleanMaster gibi app uygulamalardan destek alabilirsiniz. Telefonun önbelleği temizleyebilirsiniz. Böylece telefon hafızasında yer açabilir ve bellek neredeyse dolu sorunu çözülmüş olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın