Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefonlarda HOME tuşu Nerede Bulunur

24 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Home tuşu nerede bulunur, nerededir konusunda yeni başlayan kullanıcılar için bilgi vermeye çalışacağız.

Genel olarak Home Tuşu, akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle başlamıştır. Home Tuşu tüm akıllı telefonlarda bulunduğu için amatör kullanıcılar bu tuşunun nerede olduğunu merak edebilir. Aslında elimizi üzerinden hiç kaldırmadığımız bu tuş, yabancı terim olduğu için merak uyandırabilir.

Home Tuşu veya diğer adıyla anılsa da bu tuş, “Ana Tuş” olarak bilinmektedir. Bu tuş üzerinde dönmektedir her şey, resetleme, fabrika ayarına geri dönmek, ekran görüntüsü almak ve birçok işlevi yerine getirmek için tek başına veya yardımcı tuşlarla birlikte kullanılır.

HOME TUŞU NEREDE

iPhone, Samsung, Xiaomi, Oppo, Htc, General Mobil ve diğer tüm telefon modellerinde hemen hemen Home Tuşu aynı yerde bulunmaktadır. Baş parmağın kolay yetişebilmesi adına cihazın ekranının hemen altında yer almaktadır.

Günümüzde yeni modellerde Home Tuşu artık yerini yazılımsal olarak kullanmaya başlamıştır, ekranı yukarı kaydırarak Home Tuşu yerine kullanılır bir durum söz konusudur.

Bazı modellerde Home tuşu cihazın arka tarafında yer almaktadır. Bunlarda işaret parmaklarıyla kullanılır bir özeliktir.

Bu konumuzda Home Tuşu nerede bulunur, nerededir konusunda sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın