Sponsorlu Bağlantılar

22 portu nedir

27 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda 22 portu nedir, 22 portu ne işe yarar bununla ilgili olarak araştırma yapan arkadaşlarımız, ziyaretçilerimiz için bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda 80 portu, 443 portu ne işe yarar konusunda bilgi vermiştir. Bu yazımızda 22 portu görevi nedir bununla ilgili olarak kısa yazımızdan yararlanabilirsiniz.

22 PORTU NE İŞE YARAR

22 portu diğer adıyla 22 SSH (Secure Shell ( SSH ) adıyla ile de anılmaktadır. Bir ağın üzerinden gönderilen şifrelenmiş güvenli veri alış veriş trafiğidir.

Güvenli olmayan ağlar üzerinden SSH protokolü kullanarak güvenli sistem ağı kurarak dosya gönderme alma işlemi yapan bir pakettir.

İstemci ve sunucu arasında güvenli, şifreli bir tünel açarak bu ağ üzerinden bilgi transferi sağlamaktadır. Bu ağı da 22 portu üzerinden gerçekleşmektedir.

Bunun için SSH programları kullanarak diğer sunuculara güvenli bir ağ bağlantısı kurabilirsiniz. Web site sahipleri sunucularına bağlanmak için SSH yazılımları kullanabileceği gibi, whm panel üzerinden de web sitelerinin çekirdek dosyalarına ulaşabilir ve güvenlik kontrollerini kontrol edebilir, sunucularına müdahale edebilirler.

TAVSİYE VİDEO;

22 portu üzerinden SSH (Güvenli Shell) – Güvenli veri transfer işlemleri (SCP, SFTP) ve port yönlendirme işlemleri gerçekleştirmektedir.

Konumuzu özetlemek gerekirse 22 portu güvenli olmayan ağlar içinden 22 portunu kullanarak bir güvenli ağ paketi açarak dosyaların transferi, veri paketini sağlayan port olarak kullanılmaktadır.

Bu konumuzda 22 portu nedir, 22 portu ne işe yarar, görevi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile ilgili sorular için sayfamızın yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın