Sponsorlu Bağlantılar

14 Aralık’tan sonra Microsoft Outlook kullanamayanlar için ÇÖZÜM

37 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Google 2 Adımlı Doğrulama ile güvenlik önlemlerini sıklaştıran Google bu özelliği ile bazı program ve uygulamaların çalışmasını önlemektedir.

Bunlardan biride Microsoft Outlook programı olarak ön plana çıkmaktadır. 14 Aralıktan sonra otomatik olarak devreye giren 2 Adımlı doğrulama özelliği aktif olduğunda Outlook programı üzerinde kurulu olan Gmail hesabını kullanamıyorsunuz.

Bunun için yapmanız gereken ek işlemler oluşabilmektedir. Bunun için üçüncü parti uygulamalara Gmail hesabınız üzerinden izin vermek olacak veya bunu beceremiyorsanız “güvenlik zafiyeti”

Olarak görülse de “2 adımlı doğrulama” özelliğini devre dışı bırakarak kullanmaya devam etmeniz gerekecektir.

Google 2 Adımlı doğrulama özelliğini kapatmak için Gmail hesabınız üzerinden girerek “Hesabınızı Yönetin” > Güvenlik > 2 Adımlı doğrulama ile oturum açma devre dışı bırakmak olacaktır.

Bu şekilde Microsoft Outlook bağlantı sorunu yaşayanlar mail gönderme ve alma problemi yaşayanlar sorunu bu şekilde çözerek giderecektir.

2 ADIM DOĞRULAMA NASIL KULLANILIR

# Google oturumu açarken telefonunuzu yakınızda olsun.

# Parolayı girdikten sonra telefonunuzda ikinci bir adımı tamamlamanız istenir.

# Google’ın telefonunuza gönderdiği doğrulama istemine dokunmanız veya kısa mesajla gönderilen bir kod girmeniz istenecektir.

# GSM operatörünüz ücretlendirebilir. Bu işlem, Google’ın, oturum açan kişinin gerçekten siz olduğunuzdan emin olmasını sağlar.

Böylece Google bağlı hesaplarınızda güvenlik önlemi olarak daha etkin bir şekilde kullanarak hesaplarınızın güvende kalmasını sağlayabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Microsoft Outlook sorunu yaşayanlar için sorunun giderilmesi hakkında bilgi verdik. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın