Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Yin Yang ☯ İşareti Nasıl Yapılır?

1.309 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde özel işaretler konusunda yin yang işareti hakkında bilgi vermek istiyorum. Kısaca bu işaret hakkında bilgi verecek olacak her iyiliğin içinde bir kötülük , her kötülüğün içinde bir iyilik anlamına gelmektedir. Yin Yang simgesi Çin kökenlidir. Bizimde zaman zaman kullandığımız bu sembol nasıl yapılır? bununla ilgili olarak iki farklı yol ile anlatmaya çalışacağım.

yin-yang-sembolu

Yin Yang Sembolü klavye üzerinde herhangi bir kısayolu yoktur. Fakat Ascii karakter tablosu yardımı ile bu özel işareti klavyede yapmak mümkündür. Bunun için yapabileceğimiz adımlar Windows 10 işletim sisteminde arama yerine karakter eşlem yazdığınızda gelecek tablo üzerinden kopyala – copy ( ctrl+c ) işlemi alabilirsiniz.

Windows 7 işletim sistemi ve diğerleri için Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem adımlarını takip edip özel karakter tablosunu açınız. Yin ve Yang simgesinin unicode karşılığı U+262F kodudur.

klavyede-yin-yang-isareti-nasil-yapilir

yin yang sembolünü bilgisayarda bu şekilde almayı sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte en pratik kolay yol kopyala – copy ( ctrl+c ) ve yapıştır – paste ( ctrl+v ) işlemleridir. bunun benim bu sayfamdan alabilir ve word ( doc ) , txt , excel ( xls , xlsx ) dosyalarınıza kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

yin yang işareti nasıl yapılır , yin yang sembolü nasıl yapılır , yin yang simgesi nasıl yapılır , klavyede yin yang işareti , klavyede yin yang sembolü , klavyede yin yang simgesi , yin yang klavyede , yin yang ascii kod , yin yang emoji , yin yang smiley , yin yang , yin and yang , her şey iki kutupludur ve bir birinin karşıdır , iyiliğin içindeki kötülük , kötülüğün içindeki iyilik

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın