Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Yazı Yazan El ✍ İşareti nasıl yapılır?

1.819 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Klavyede özel işaretlerden yazan ✍ yazı yazan el işareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım.  Genelde akıllı telefonlarda emoji klavye üzerinde bu tür işaretleri rahatlıkla yapılır bunun dışında emoji işaretlerini bilgisayarımızda bazı işaretler dışında özel karakterleri klavye üzerinden değilde ascii kod tablosunu kullanarak yapmamız gerekir. Bu özel işaretlerden biride yazı yazan el simgesidir.

%e2%9c%8d-yazi-yazan-el-isareti

Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 7 veya Windows Xp ,işletim sistemlerinde Başlat>Tüm Programlar>Donatılar>Sistem Araçları>Karakter Eşlem üzerinden Ascii Tablosunu açarak bu özel işaretleri yapabiliyoruz.

klavyede-yazi-yazan-el-nasil-yapilir

yazı yazan el işaretinin UniCode karşılığı U+270D rakamlarıdır. Bu kodu unicode‘a git yazan yere yazarak kolaylıkla bulabilirsiniz. yazı yazan el sembolü kolaylıkla bu şekilde bilgisayarımızda yapabiliriz. Bunun dışında en hızlı ve pratik yol kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) ile yapabiliriz.

 

 ✍ işareti hızlı ve pratik bir şekilde word ( doc ) , excel ( xls  , xlsx ) ve metin belgesi (txt) dosyalarında istediğiniz yere kopyala yapıştır şeklinde uygulayabilirsiniz. Ayrıca Arayıp da bulamadığınız smiley , emoji işaretleri Emoji Kütüphanesi üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

yazı yazan el işareti , yazı yazan el simgesi , yazı yazan el sembolü , klavyede yazı yazan el işareti nasıl yapılır , klavyede yazı yazan el simgesi nasıl yapılır , klavyede yazı yazan el sembolü , yazı yazan el figürü , yazı yazan el , yazı yazan el klavye , özel karakter klavyede , writing hand keyborad

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın