Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Referans İşareti ※ Nasıl Yapılır

964 views
Sponsorlu Bağlantılar

Referans işareti veya Başlangıç işareti olarak bildiğimiz ※ simgesi nasıl yapılır? Klavyede referans simgesini nasıl yaparız bununla ilgili bilgi vermeye çalışalım. 

referans-isareti-klavyede-nasil-500-x-300

Bu tür özel işaretler klavye üzerinde bir kısayolu yoktur , bu tür işaretleri ascii kod yada diğer adıyla karakter eşlem tablosunu kullanarak yapmaya çalışalım. Windows 10 , Windows 8.1 veya Windows 7 gibi diğer işletim sistemlerinde win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açalım ve buraya charmap komutunu yazın ve enter tuşuna basınız. 

referans-isareti-nasil-yapilir-klavyede

reference mark veya diğer adıyla başlangıç sembolü unicode karşılığı u+203b dir. arama yerine yazdığınızda referans simgesini kolaylıkla bulabilirsiniz. 

 

※ 

ayrıca yukarıda örneklerden referans işaretini kopyala-copy(ctrl+c) ve yapıştır-paste(ctrl+v) tuşlarını kullanarak istediğimiz metin belgesi , excel , word ve diğer yazım programlarında kullanabilirsiniz. Ayrıca bulamadığınız emoji klavyesinde olmayan özel karakter ve simgeleri Emoji Kütüphanesinde bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

referans simgesi , referans işareti , referans sembolü , reference mark , başlangıç işareti , başlangıç sembolü , başlangıç simgesi , nasıl yapılır klavyede , nasıl yapılır , China 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın