Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Orak Çekiç ☭ simgesi nasıl yapılır ?

7.850 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Komünizm simgesi olan orak ve çekiç ☭ sembolünün bilgisayar klavyesinde nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermek istiyorum. Günümüzde akıllı telefonların emoji klavyesinde görmemiz mümkündür. Fakat masaüstü veya dizüstü bilgisayarda klavye tuşlarını kullanarak bunu yapabilir miyiz? Bunun için orak ve çekiç işaretini iki farklı yol ile yapmaya çalışacağız. Bunların en başında kolay ve pratik olarak kopyala – copy ( ctrl+c) ve yapıştır – paste ( ctrl+v ) tuşlarını kullanarak ☭ bu kısımdan alabilirsiniz.

ayrıca bilgisayar üzerinde karakter eşlem ( charmap ) veya diğer adıyla ascii karakter tablosu üzerinden orak ve çekiç simgesini alabilirsiniz. Bu adımları kullanabilmek için Windows 10 işletim sistemi için arama yerine “karakter eşlem” yazarak direk olarak ulaşabilirsiniz. Windows 7 işletim sistemi için Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > adımlarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

orak-cekic-isareti-nasil-yapilir

 

 

Orak Çekiç Simgesinin ascii kod tablosunda kodu U+262D karşılığıdır.  MS Gothic yazı tipini seçerek  kodu arama yerine yazdığınızda bulabilirsiniz. Bu kodu yazı yazdığınız word , txt , excel veya diğer programlarda kullanarak yazılara görsellik katabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

orak ve çekiç işareti nasıl yapılır , orak ve çekiç simgesi nasıl yapılır klavye , orak ve çekiç sembolü nasıl yapılır , orak çekiç emoji , orak çekiç simgesi , orak çekiç sembolü , orak çekiç sembolü klavyede nasıl yapılır , orak çekiç smiley , orak çekiç emoji , iphone , samsung , ios , android

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Orak Çekiç ☭ simgesi nasıl yapılır ? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın