Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Makas ✄ İşareti Simgesi Nasıl Yapılır?

1.961 views
Sponsorlu Bağlantılar

Terzilerin kullandığı araç olarak Makas veya bir kağıt , kumaş kesmek için evlerimizde kullandığımız küçük ev gereçlerden biri olan Makas işareti nasıl yapılır? bununla ilgili konu anlatımı yapmaya çalışacağım.

makas-isareti-nasil-yapilir

Bilgisayar klavyesini kullanarak makas simgesini yapabilmek için özel işaretlerin olduğu Ascii kod tablosunu açmamız yeterli olacaktır. Windows 7 veya Windows 10 gibi işletim sistem sürümlerinden arama yerine “karakter eşlem” yazarak veya Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçlar > Karakter Eşlem ( Charmaps ) yani diğer adıyla ascii tablosunu açıyoruz.

klavyede-makas-scissors-isareti-nasil-yapilir

Makas Sembolü unicode karşılığı U+2704 , 2701 , 2702 , 2703 karşılığı gelmektedir. Makas işaretini bulamazsanız yazı karakterini MS GOTHİC getiriniz.

✄            ✂         ✁       ✃

diğer bir yol en pratik ve hızlı olanı kopyala – copy (ctrl+c) ile Yapıştır – Paste (ctrl+v) tuşlarını kullanarak benim sitem üzerinden alıp istediğiniz word , excel veya txt dosyası üzerine yapıştırabilirsiniz.

Akıllı Telefonlarımız Samsung veya Android işletim sistemi , İOS işletim sistemi olan iphone telefon emoji klavyesi üzerinden makas sembolünü kopyalayabilirsiniz. Emoji Kütüphanesi ile Diğer İşaretleri bulabilirsiniz.

Arama Tags ;

makas işareti nasıl yapılır , makas simgesi nasıl yapılır klavyede , makas sembolü nasıl yapılır , makas işareti , makas sembolü , makas simgesi , How scissors sign , makas figürü

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın