Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Kuzey Doğu { Yukarıda Ok } ↗ işareti nasıl yapılır

232 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda klavyede yukarı ok işareti veya diğer adıyla kuzey doğu işareti bilgisayar klavyesinde nasıl yapılır? Bununla ilgili olarak sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Klavyede sıklıkla kullanılan özel karakter klavyede Ctrl, Shift, Alt, Alt GR ve Fn tuşlarına basarak yapılmaktadır. Bunun dışında klavyede arayıp da bulamadığınız özel simgeler ise ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden gerçekleşmektedir.

Bizimde bu yazımızda yukarı sağa doğru ok simgesi klavyede nasıl yapılmaktadır bunun yöntemi sizlerle paylaşacağız. Bu özel simgeyi Office Excel, Word, Txt metin belgesinde veya web site, blog sayfa üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi gelelim bu özel yukarıda ok sembolü nasıl yapılıyor hemen bununla ilgili teknik yöntemin nasıl olduğuna bakalım.

KUZEY DOĞU OK İŞARETİ KLAVYEDE NASIL YAPILIR

Kuzey doğu işareti Windows 7, Windows 8, Windows 10 olmak üzere ve diğer eski sürümlerde aynı yöntem ile yapılabilmektedir. Bu özel simgeyi karakter eşlem tablosu kullanarak gerçekleştireceğiz. Bunun için Windows + R tuşlarına birlikte basın ve çalıştır penceresini açınız.

Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız ve karakter eşlem tablosu açılacaktır. Şimdi bu pencerede aşağıda gibi yüzlerce özel sembolleri bir arada görebilirsiniz.

Tabloda yüzlerce özel simgeleri bir arada görüyorsunuz şimdi Yazı tipi; Calibri olarak ayarlayınız. Kuzey doğu ok işareti Unicode U+2197 karşılığı gelmektedir. Gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin ve Unicode’a git: 2197 kodu buraya yazarak bu simgeyi kolaylıkla onlarca simge arasından bulabilirsiniz.

Yukarı doğru ok simgesini bulduk ve Seç ve Kopyala butonu ile panoya kopyaladıktan sonra Excel, Word, Txt metin belgelerine, web site veya blog sayfanızda kullanabilirsiniz.

Ben bunları yapamam diyorsanız yukarıda alandan kopyala ( ctrl + c ) ve yapıştır ( ctrl + v ) tuşları ile kopyala yapıştır yapabilirsiniz.  

Bu konumuzda sağa yukarı ok simgesi veya diğer adıyla kuzey doğu ok sembolü klavyede nasıl yapılır bunu yazımızda nasıl yapılır, nasıl yapılmış öğrenebilirsiniz. Diğer arayıp da bulamadığınız özel sembolleri, işaretleri, karakterleri emoji kütüphanesi üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Konumuz hakkında sorular sormak için sayfamızın hemen altında yorumlar sayfamızı kullanarak tarafımıza sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın