Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Kuyruklu yıldız ( ☄ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede özel işaretler nasıl yapılır? konumuzda Kuyruklu Yıldız işareti klavyede nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağım. Kimisi rüyasında gördüğü kimisinin ise uzay’da resimlerde gördüğü kuyruklu yıldız ☄ sembolü pc de nasıl oluşturulur anlatımına hemen geçelim. 

comet-kuyruklu-yildiz-isareti

☄ işareti klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur. Bu işareti yapabilmek için ascii kod tablosu “karakter eşlem” tablosu üzerinden yapacağız. Win+R tuşlara birlikte basarak Çalıştır penceresini açalım ardından charmap komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açalım.

kuyruklu-yildiz-isareti-nasil-yapilir-klavyede

karakter eşlem tablosunda Unicode’a git: yerine U+2604 kodunu yazdığınızda rahatlıkla bulabilirsiniz. Buradan seç ve kopyala dediğiniz de bu işareti istediğiniz excel , word , metin belgesine yapıştırabilir ve kullanabilirsiniz. 

ayrıca yukarıdan kuyruklu yıldız ( comet ) simgesini kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) kopyala yapıştır şeklinde kullanabilirsiniz. Bilgisayar veya Akıllı telefonlarda bulamadığınız emoji veya smiley işaretlerini Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

klavyede kuyruklu yıldız işareti nasıl yapılır , kuyruklu yıldız simgesi nasıl yapılır klavyede , kuyruklu yıldız sembolü nasıl yapılır , kuyruklu yıldız windows 10 , kuyruklu yıldız windows 7 , Comet sign , Comet symbol , Comet symbol , ☄ işareti , ☄ sembolü , ☄ simgesi , ☄ klavye , ☄ tuşu , halley kuyruklu yıldız , encke kuyruklu yıldız işareti

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın