Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Kuyruklu yıldız ( ☄ ) İşareti Nasıl Yapılır?

16 views
Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede özel işaretler nasıl yapılır? konumuzda Kuyruklu Yıldız işareti klavyede nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağım. Kimisi rüyasında gördüğü kimisinin ise uzay’da resimlerde gördüğü kuyruklu yıldız ☄ sembolü pc de nasıl oluşturulur anlatımına hemen geçelim. 

comet-kuyruklu-yildiz-isareti

☄ işareti klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur. Bu işareti yapabilmek için ascii kod tablosu “karakter eşlem” tablosu üzerinden yapacağız. Win+R tuşlara birlikte basarak Çalıştır penceresini açalım ardından charmap komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açalım.

kuyruklu-yildiz-isareti-nasil-yapilir-klavyede

karakter eşlem tablosunda Unicode’a git: yerine U+2604 kodunu yazdığınızda rahatlıkla bulabilirsiniz. Buradan seç ve kopyala dediğiniz de bu işareti istediğiniz excel , word , metin belgesine yapıştırabilir ve kullanabilirsiniz. 

ayrıca yukarıdan kuyruklu yıldız ( comet ) simgesini kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) kopyala yapıştır şeklinde kullanabilirsiniz. Bilgisayar veya Akıllı telefonlarda bulamadığınız emoji veya smiley işaretlerini Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

klavyede kuyruklu yıldız işareti nasıl yapılır , kuyruklu yıldız simgesi nasıl yapılır klavyede , kuyruklu yıldız sembolü nasıl yapılır , kuyruklu yıldız windows 10 , kuyruklu yıldız windows 7 , Comet sign , Comet symbol , Comet symbol , ☄ işareti , ☄ sembolü , ☄ simgesi , ☄ klavye , ☄ tuşu , halley kuyruklu yıldız , encke kuyruklu yıldız işareti

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın