Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede ilgi çekici yer işaret ( ⌘ ) nasıl yapılır?

593 views
Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede özel işaretlerden biri olan “ilgi çekici yer” işareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Bir harita veya krokide yada hazırladığınız word , excel , text metin belgelerinde bir yeri dikkat çekmek , ilgi çekici bir yer olduğunu belirlemek için veya farklı amaçlar içinde kullanabileceğiz “ilgi çekici yer” simgesi bilgisayar klavyesinde özel bir kısayol tuşu bulunmamaktadır. Bunun için ilgi çekici yer  simgesini yapabilmek için ascii kod tablosu üzerinden yapabiliriz.

ilgi-cekici-yer-isareti-yapma

Windows 10 , Windows 8.1. , Windows 7 veya diğer işletim sistemlerinde “karakter eşlem” tablosunu çalıştırarak yapabilirsiniz. Pratik olarak win+r tuşlarını kullanarak çalıştır penceresini açınız ve “charmap” komutunu yazarak ascii kod diğer adıyla “karakter eşlem” tablosunu açınız. 

ilgi-cekici-yer-simgesi-nasil-yapilir-klavyede

ilgi çekici yer simgesinin unicode karşılığı U+2318 dir. Bu kodu “Unicode’a git:” yazan yere yazmak sureti  ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Seç > Kopyala ile ⌘ işareti istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. 

ayrıca ilgi çekici sembolünü bu sayfa üzerinden veya diğer bir başka yerden kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) tuşları yardımı ile istediğiniz yere yapıştırarak pratik olarak kullanabilirsiniz. Bulamadığınız diğer özel işaretleri , emoji ve smiley karakterlerini Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilir ve akıllı telefonlarda , pc , bilgisayarlarda kullanabilirsiniz.

Arama Tags :

⌘ tuşu , ⌘ işareti , ⌘ sembolü , ⌘ simgesi , klavyede ilginç yer simgesi , klavyede ilgi çekici yer işareti nasıl yapılır, ilgi çekici yer simgesi klavyede yapma , ⌘ nedir , klavyede ilgi çekici yer simgesi nasıl yapılır , ⌘ symbol , ⌘ how to type

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın