Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Dönüş Sembolü ( ⏎ ) Nasıl Yapılır

1.092 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da özel işaretlerden biride Dönüş İşareti  dir. Ayrıca bu işaret bilgisayarda enter tuşu simgesi olarak da bilinir . Yön işareti olarak da kullanılmaktadır. Bu konumuzda dönüş simgesi nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi aktarmaya çalışacağım. 

Dönüş Sembolü bilgisayar klavyesinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur bulunmamaktadır. Bu işareti yapabilmek için iki değişik yöntem ile yapabiliriz. Bunlardan ilki ascii kod tablosunu kullanarak diğeri ise kopyala yapıştır şeklindedir. Şimdi ilk metot olan ascii karakter tablosu ile yapmayı göstereceğim. Ascii kod tablosuna ulaşabilmek için Windows 10 , Windows 7 ve diğer Windows işletim sistemlerinde karakter eşlem tablosunu açmak olacaktır.

bilgisayar-klavyesinde-donus-sembolu-nasil-yapilir

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem bu adımlara ulaşarak tüm özel karakteri gösteren bir tablo açılacaktır. Bu özel karakter tablosunda Dönüş Sembolü işaretinin UniCode karşlığı U+23CE dir. Yazı Tipi ( Ms Gothic ) olması gerekiyor , Unicode’a git : yazan yere 23CE yazdığınızda dönüş simgesine kolaylıkla erişebilirsiniz. Seç ve Kopya dediğiniz de bu Dönüş İşaretini istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. 

⏎ 

Diğer ikinci adım en basit olanıdır. Dönüş İşaretini kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) tuşlarını kullanarak istediğiniz yere excel , word , txt dosyalarına yapıştırmak olacaktır. Böylece bilgisayarda özel karakterleri de bu şekilde yapabilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca Emoji ve Smiley işaretlerini bulamıyorsanız Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilir ve akıllı telefonlarda ve diğer linux , windows sürümlerde kullanabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

dönüş işareti klavyede , dönüş simgesi klavye , dönüş sembolü klavyede , dönüş işareti windows 10 , dönüş simgesi windows 7 , dönüş işareti klavyede nasıl yapılır , dönüş simgesi nasıl yapılır klavyede , dönüş figürü nasıl yapılır , enter tuşu işareti, enter işareti, enter simgesi, giriş simgesi, giriş işareti

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın