Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede 3 bölü 5 { ⅗ } işareti nasıl yapılır

389 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda 3 bölü 5 kesirli sayı işareti klavyede nasıl yapılır konusunda bilgi vereceğiz. Bilgisayar klavyesinde sıklıkla kullanılan özel işaret ve karakterler Alt, Alt Gr, Ctrl, Shift, Fn tuşlarını kullanarak yapılmaktadır.

Fakat klavyede olmayan özel simgeler Pc klavyesinde olmadığı için Windows özelliği olan karakter eşlem tablosu ve ascii kod tablosu üzerinden yapılmaktadır. Bizimde bu konumuzda üç bölü beş simgesikarakter eşlem tablosu” üzerinden gerçekleştireceğiz.

Şimdi bunun için 3/5 işareti klavyede nasıl yapılmış hemen bunun için aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek Matematik, Geometri hesaplamalarında veya Excel, Word, Txt belgesinde, blog sayfasında, Web sitesinde kullanmak üzere yapabilirsiniz.

ÜÇ BÖLÜ BEŞ BAYAĞI KESİR SİMGESİ KLAVYEDE

3/5 Simgesi klavyede olmazken bunu karakter eşlem tablosu ile kopyala ve yapıştır ile gerçekleştireceğiz.

İlk önce bu tablo nasıl açılır bununla ilgili olarak başlayacak olursak Windows + R tuşlarına birlikte bastığınızda “çalıştır penceresi” açılacaktır.

Çalıştır penceresine “charmap” komutu yazarak enter tuşuna basınız böylece bu tablo kolaylıkla açılacaktır.

Yukarıda örnek tabloda olduğu gibi üç kesir beş işareti Unicode U+2157 karşılığı gelmektedir. Bu işareti tabloda bulmak için “gelişmiş görünüm” seçeneği işaretleyin ve “unicode’a git: 2157 olarak yazarak kolaylıkla ⅗ işareti bulabilirsiniz.

Buradan bulduğunuz bu işareti Seç > Kopyala ile tabloya kayıt ederek Excel, Word, Metin Belgesi üzerinde kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Ben bunlarla uğraşamam diyorsanız o zaman yukarıda yerden kopyala ( Ctrl + C ) ve yapıştır ( Ctrl + V ) ile istenilen alanlarda bu özel sembolü kullanabilirsiniz.

Yukarıda konumuzda 3 bölü 5 kesir işareti klavyede nasıl yapılır hakkında bilgi verdik. Arayıp da bulamadığınız özel karakter, sembol, simge, emoji gibi işaretleri emoji kütüphanesi üzerinden bularak bilgisayar, İOS, Android cihazlarda da kullanabilirsiniz.

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer konularda sorunlarınız, hatalarınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın