Sponsorlu Bağlantılar

Japon endüstri standardı ( 〄 ) işareti nasıl yapılır?

225 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde özel karakterler nasıl yapılır? konusunda bu makalemizde Japon Endüstri Standart işareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Japon Endüstri Standart İşareti bilgisayar klavyesinde özel bir kısayol tuşu yoktur. Bu tür özel karakterleri yapabilmek için bilgisayarda karakter eşlem veya ascii kod tablosunu kullanabiliriz. 

Bu anlatımda Windows 10, Windows 7, veya diğer işletim sistemlerinde karakter eşlem tablosunu açabilmek için win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açalım. Bu çalıştır Penceresine “charmap” komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açalım.

Japon Endüstri Standart Simgesi karakter eşlem tablosunda Unicode karşılığı U+3004 dir. Bu kodu Unicode’a git : yazan yere 3004 olarak yazarsanız kolaylıkla Japon Endüstri Standart simgesi yapabilirsiniz.

japon endüstri standart sembolünü ayrıca yukarıdan kopyala yapıştır olarak istediğiniz excel, word, metin belgesi olarak yapıştırabilirsiniz. Bununla birlikte akıllı telefonlarda emoji klavyesinde olmayan farklı emoji, smiley hakkında Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz. (Japanese Industrial Standard Symbol )

Arama Tags & Etiket;

japon işareti, japon simgesi, japon sembolü, klavyede nasıl yapılır, japon emoji, japon endüstri simgesi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın