Youtube Videolara Adsense Kodu Nasıl Yerleştirilir

Merhaba Arkadaşlar benim kendime ait adsense hesabım olduğu için bunu websitemde kullanıyorum , bir gün düşündüm neden bende bu adsense hesabımdan youtube üzerinden para kazanmayım biraz araştırma yaptım video makale izledim bir çok bilgi sahibi oldum burdan video ve makale hazırlayan arkadaşlara teşekkür ederim ama ama genelde eksik bilgiler verilmiş ve bazı tıkandığım noktalar oldu bunları uğraşa uğraşa çzödüm ve  artık bundan sonra bende videolarımda adsense reklamlarını yayınlıyorum şimdi videolarımda çoğunda yok sonradan yüklediğim videolarda var şimdi adım adım Adsense Reklamlarını nasıl yayınlayacağımı anlatacağım.

 Video ile Pratik hızlı şekilde’de Anlatımı izliyebilirsiniz.

1- Adım ;

İlk Başka Bir Adsense Hesabınızın olması gerekmektedir. Web sitelerinde google reklamlarını görüntülemek ve bu reklamlardan para kazanmak için bir gelir yöntemi . Adsense Hesabı Nerden Alınır ?

Birde Youtube Üzerinden Başvuruda bulunabilirsiniz. Bunu için Youtube Hesabınız olması gerekmektedir. Para Kazanma Sekmesinin Açık olması Gerekmektedir. Bunun için Aşağıdaki Adımları takip edeceksiniz.

 

2-Adım ;

Şimdi YouTube den para kazanmaya başlıyoruz. ilk önce Youtube adsense kodu yerleştirme için Youtube Hesabımız Ülke Olarak Amerika yapmamız gerekmekte Çünkü hala bu makalemi yazdığımda Türkiye için bu uygulama yoktu.  Bununla ilgili Bu ayarı yapmayı Video izleyiniz.

3- Adım ;

Ülke Ayarını Amerika olarak Ayarladığımızda Para Kazanma Sekmesi Açılacaktır. Video izliyeceksiniz.

 

4-Adım ;

Para Kazanma Sekmesine Giriyoruz Burda Adsense Hesabınızı ilişkilendiriyoruz yoksa Burdan  Yotubeden para kazanma için Adsense için Başvurabiliriz.

 

5-Adım ;

Adsense Hesabını ilişkilendirdikden sonra şimdi Gelelim yavaş yavaş son Adımlara , Youtube Sayfasının en alt kısmında Yaratıcılık ve iş ortakları kısmına giriyoruz.

 

6-Adım ;

Yaratıcılık ve iş Ortakları kısmına girdiğimizde Aşağıda safya açılacak. Bu Sayfada Working together Yazan kısma giriyoruz.

 

 

7-Adım ;

Working Together Sayfasına girdiiğimizde karşımıza yeni bir Sayfa açılacak , sabır edin son adımlar :)

 

8-Adım ;

Bu Sayfamızda Verify your Channel yazan kısma basıyoruz . Hesab doğrulama için seçenek geliyor. Burda Doğrulama için Kısa mesaj yolla seçeneğini seçiyorum.

 

9-Adım ;

Kısa mesaj Kodunu Doğrulamak için mobil Telefon numaramızı giriyoruz ve telefon numaranıza google gelen Aktivasyon kodunu girerek Hesabınızı doğruluyorsunuz.

 

Telefonuza Gelen Kodu Girdikden sonra

 

Aktivasyon Numarasını girince Hesabınız onaylanacak .

 

 

 

Hesabınızı Doğruladıkdan Sonra işlem Bu kadar  Artık Youtube Video yüklediğinizde bir süre sonra Adsense Reklamları Videonuzda Görüntülenecektir.  Hayırlı olsun.

 

Kuralları okumayı ihmal etmeyiniz.

 Bu Video Adem OCUT Tarafından Hazırlanmıştır

 

 

Diğer Konu ve ip uçları için ziyaret Etmeden Çıkmayın Mutlaka işinize Yarıyacak ipuçları Vardır.

logomatik

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Youtube Videolara Adsense Kodu Nasıl Yerleştirilir (4 Yorum)

Yorum Yaz

    • burada eksik iş yok web sitelerinde gibi kod yerleşimi yok sadece siz para kazanmayı aktif hale getirmeniz yeterli videolarda reklamlar kendiliğinden çıkacaktır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın