Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Tebrikler Kazandınız Virüslu Sayfa Nasıl Temizlenir

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Sayfalarında gezinirken karşınıza  ” Tebrikler Kazandınız ” gibi gibi yada Tarot Reklamlarını Görmeniz her an olabilir. Aslında bilinçli bir kullanıcı iseniz bununla ilgili sıkıntı çekmezsiniz. Bunun Nedeni ise Bilinçsiz yüklemelerden yada virüslü sitelere girmekten kaynaklanıyordur.

Girmiş olduğunuz bir site sizi zorla bir program indirmeye zorluyorsa bilinki o programdan size hayır gelmez. O yüzden böyl sitelerden uzak durunuz. Şimdi Gelelim Böyle Reklam Sayfalarını kaldırmaya ;

Bilgisayar > Başlat > Program Ekle / Kaldır   adımlarını giriyoruz.

Program listesi görüntülecenektir. Burada Göze çarpan bilmediğiniz programlar var ise bunları kaldırmanız olacaktır. İnternet’den Araştırarak neye yaradıklarını öğrenebilirsiniz.

Bu işlemi yaptıkdan sonra Tarayıcılarınızın Ayarlarını Resetleyiniz. Fabrika Ayarlarına geri dönmek için Aşağıdaki Konu başlıklarından Öğrene bilirsiniz.

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/internet-explorer-ayarlarini-sifirlama-nasil-yapilir/” target=””]Explorer Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/mozilla-firefox-tarayici-nerden-resetlenir/” target=””]Mozilla Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/google-chrome-ayarlarini-pratik-sekilde-eski-haline-getirin/” target=””]Chrome Nasıl resetlenir Burdan[/button]

 

Tarayıcıları Resetledikden sonra Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı indiriyoruz.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızda Zararlı Girdileri Scan butonu ile taratarak Buluyoruz Listelenen zararlı girdileri işaretliyoruz. Ve Cleaner butonu ile siliyoruz. Bu işlemden sonra bilgisayarımız reset ile yeniden başlayacaktır.

Bundan Sonra Bilgisayarımızı Tekrar JunkWare programı kurarak Taratıyoruz. Bu program bilgisayarımızda zararlı tarayıcı gasblarını adware ve toolbar ve istenmeyen zararlı girdileri silecektir.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın