[Yeni Yazı] İphonedaki Unlocked Ne Anlam İçerir

İphone Telefonlarda Factory Unlocked ve Simlock olmak üzere iki farklı unlocked anlam içermektedir.

Factory Unlocked : iphone telefonunuz bütün ülkelerde ve bütün operatörlerde çalışabilme özelliğine sahiptir.

Simlock  : Sadece satın aldığınız Ülke’de ve o operatörde çalışabilmektedir. böyle bir kısıtlama yapılmıştır. Örnek verecek olursak Avea hattıyla bir telefon aldıysanız bunu sadece türkiyede ve avea hattı ile kullanabilirsiniz Türkcell ve Vodofone hattıyla kullanamazsınız.

Simlock telefonlar bazı ülkelerde Factory Unlocked göre daha ucuz fiyatlarda satılmakta bu da bir yanılma sebebi olarak görünebilir . bazen operatörlerin yapmış olduğu kampanyalar bu tür telefonların satışlarında etkili olmuştur.

Factory Unlocked telefonlar simlock telefonlara göre biraz fiyatlı olabilir ama şöyle bir avantajı var bu telefonlarlar istediğiniz  hattı çalıştırabilir ve istediğiniz ülkelerde kullanabilirsiniz. sizlere Şöyle bir taviyede bulunabilirimki yurtdışından telefon alacakların Factory Unlocked olmasına dikkat ediniz.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Yeni Yazı] İphonedaki Unlocked Ne Anlam İçerir (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. s.a kardeş yurtdışından gelme huwaii honor 3c aldım fakat şebeke görmüyor ne yapabilirim

    • as çetin kardeş , sizin operatör ile ilgili bir sıkıntınız vardır yada yurtdışından gelen telefon başka ülkeye kapalıdır. birde başka bir operatör kartı ile deneyiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın