WordPress de içe aktar-Dışa Aktar ne işe yarar-Adem OCUT

WordPress de içi Aktar ve Dışa Aktar Nedir ;

Daha önceleri blogspot.com da yada Tumblr gibi blog sayfalarınızda yazılarınız var , daha sonra siz wordpress geçmeye karar verdiniz işte bunun için tam ideal bir araç devreye giriyor.

Araçlar kısmında İçe Aktar ve Dışa Aktar seçenekleri ile blog sayfanızdaki yazılırı kolalıkla blog sayfalarınıza aktarabilirsiniz.

ilk önce Blogsayfalarındaki Yazılarınızı Dışa aktarım yapmanız gerekecektir. daha aktaracağınız blog sayfasına içe katarım yaparak yazılarınızı almayı sağlıyacaksınız.

Yazıları Dışa aktarım yaparak xml uzantısında kayıt ediyoruz. sitenizin ismi ve yapmış olduğunuz işlem tarihiyle bir xml uzantısı olarak kayıt eder.

Xml Dosyasının iç görünüşü

 

Bu dışa aktarım yaptığımız dosyayı şimdi WordPress blog sayfamıza aktaracağımız için WordPress de içe aktarım seçeneğini seçiyoruz.

Burada Hangi blog sayfamıza aktaracaksak onunla devam ediyoruz biz WordPress seçeneğiyle devam ediyoruz.

Xml Dosyasını Dosya Seçden bularak Dosyaları içe aktar diyoruz.

diğer adımda wordpress deki kullanıcı adını seçiyoru<

sonra butonu basarak  devam ediyoruz bu şekilde wordpress aktarmış oluyoruz.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

WordPress de içe aktar-Dışa Aktar ne işe yarar-Adem OCUT (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Dışarıya aktarma işlemi sonrasında oluşan xml dosyası sıfır bayt olarak görünüyor ve içi boş. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba ?

    • Mesut Bey, Bu Sorun bazı arkadaşlarda yaşıyor, WordPress Güncellemesi ile ilgilidir,Yeni Bir sürümü beklemek lazım. son sürümle ilgili olarak sadece bu sıkıntıların yanında başka sıkıntılarda yaşanmaktadır.

  2. Ben WordPress ücretsiz blogundan blogger’a geçtim. WordPress’de dışa aktarıp blogger’da içe aktardım. Google yazıları kopya olarak algılar mı ? wordpress blogumda özgün yazmıştım.

    • Merhaba Zeki bey , içerikler bire bir aynı olacağı için ve adsense kod kullanımı yapıyor iseniz sıkıntı olur

  3. Diğer bloğunu sildim. Adnense kod kullanı mı yapmadım. Eğer öyle bir durum olursa ne yapmam gerekiyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın