Windows 7 – Xp Bilgisayarda WebSite Nasıl Yayın Yapılır (video) – Adem OCUT

Bu Konumuzda Bilgisayarımızda Web Sayfa Nasıl Yayınlanır ? Bundan bahsetmek istiyorum Basit ve kolay şekilde nasıl yayınlarız bu konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu Konuda professionel  yayın yapmak için Server’ler vardır. Bu Makinalar devamlı çalışmakta ve kesintisiz yayın yapmaktalar biz evde kullanacağımız için bilgisayarımızı kapattığımızda ise bu Web sitemizde yayını kesmiş olacaktır birde evlerde kullandığımız İP adresleri Dinamik olduğu için  randıman alınamayacaktır. Eğerki Devamlı kullanıcıların gelmesini istiyorsak basitce Statik bir ıp adresi almamız ve Bilgisayarımızın açık olması gerekmektedir.

Xp Bilgisayarlarda ise Aynı Metodu izliyebilirsiniz . Windows özelliklerini açma / kapama ise Cd  takarak yapacaksınız.

Birde küçük Bir no t vermek gerekirse evinizde site yayınlamak için Modem ‘den İç Ip yönlendirme yapılması ve Bilgisayarınıza sabit Ip adresi vermeniz gerekmektesiniz. Şimdi Sizler için Hazırladığım Video izliyebilirsiniz.

 

Video ;

Bu Video Adem OCUT Tarafından Hazırlanmıştır.

Diğer Konu ve ipuçlarını Gezmeden çıkmayın Mutlaka işinize Yarıyacak Konular vardır.

mail abone

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 7 – Xp Bilgisayarda WebSite Nasıl Yayın Yapılır (video) – Adem OCUT (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. iis üzerinden yayınladığımız bu siteye başka bilgisayardan erişmek için ne yapmalıyız?

    • kardeşim ilk önce senin IIS de yayınladığım sayfaları başkalarının görmeleri için ilk önce sabit bir İP adresine ihtiyacın var. sabit Ip adresinide turktelekom başvurmanız gerekir onun belli bir ücreti var ama rakamını bilmiyorum. sabit ip adresini aldıkdan sonra başkalarıda görebilir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın